Dnes až 30% sleva na plakáty
Platí pro objednávky nad 799 Kč.
Vysazujeme stromy v Brazílii

Vysazujeme stromy v Brazílii

Gallerix podporuje organizaci Eden Reforestation Project (dříve OneTreePlanted), která sází nové stromy po celém světě v zemích, které Madagaskar, Keňa, Indonésie, Filipíny, Brazílie a Nepál. Za každý strom použitý v naší výrobě vysazujeme dva nové. Tímto způsobem zajišťujeme udržitelnou výrobu a to, že naše planeta a naše ekosystémy mohou fungovat dnes i v budoucnu.

Náš poslední příspěvek na projekt obnovy lesa Eden dává organizaci příležitost zasadit přibližně 6 600 nových sazenic stromů. Rozhodli jsme se přispět na projekty obnovy stromů v Brazílii.

 

Eden Reforestation Project

Eden Reforestation Project

 

Výsadba stromů v Brazílii

Růst zemědělského průmyslu je hlavní příčinou odlesňování v Brazílii. Techniky intenzivního zemědělství rychle degradují půdu, eskalují emise skleníkových plynů a ohrožují ochranu tradičních skupin, původních obyvatel a komunit Quilombola. Zalesňováním oblastí v Amazonii, Cerradu a podél pobřeží pomáháme obnovovat ekosystémy a zároveň vytváříme ekonomické příležitosti pro okolní komunity.

Proč jsou stromy důležité pro životní prostředí?

Stromy pomáhají čistit vzduch, který dýcháme, filtrují vodu, kterou pijeme, a poskytují životní prostor pro více než 80 % světové pozemské biodiverzity. Lesy poskytují práci více než 1,6 miliardám lidí, absorbují škodlivý uhlík z atmosféry a jsou klíčovou složkou 25 % všech léčiv. Užil jsi někdy aspirin? Pochází z kůry stromu.

Stromy hrají klíčovou roli při zachycování dešťové vody a snižování rizika přírodních katastrof, jako jsou povodně a sesuvy půdy. Jejich složité kořenové systémy fungují jako filtry, odstraňují znečišťující látky a zpomalují vstřebávání vody do půdy. Tento proces zabraňuje škodlivé erozi tobogánů a snižuje riziko přesycení a záplav. Podle Sdružení OSN pro výživu a zemědělství dokáže vzrostlý stálezelený strom zachytit více než 15 000 litrů vody ročně.

Jeden strom může být domovem stovek druhů hmyzu, hub, mechů, savců a rostlin. V závislosti na druhu potravy a úkrytu, který potřebují, různá lesní zvířata vyžadují různé typy stanovišť. Bez stromů by lesní zvířata neměla kde volat domov.

Stromy pomáhají ochlazovat planetu tím, že ve svých kmenech, větvích a listech absorbují a ukládají škodlivé skleníkové plyny, jako je oxid uhličitý, a uvolňují kyslík zpět do atmosféry. Ve městech mohou stromy snížit okolní teplotu až o 8° Celsia. Vzhledem k tomu, že více než 50 % světové populace žije ve městech – počet se očekává, že do roku 2050 vzroste na 66 %, se znečištění a přehřívání stávají skutečnou hrozbou. Naštěstí může vzrostlý strom absorbovat v průměru 22 liber oxidu uhličitého za rok, díky čemuž jsou města zdravější a bezpečnější místo k životu.