Dnes až 30% sleva na plakáty
Platí pro objednávky nad 799 Kč.
Výběr filtru
Zavřít
Použít filtr
Barva
Orientace
Filtr
Použít filtr
Henri Matisse plakáty Plakáty
TO NEJLEPŠÍ Z UMĚNÍ
Henri Matisse

Henri Matisse plakáty

V Gallerix najdete pečlivý výběr plakátů s unikátním uměním inspirovaných francouzským umělcem Henri Matisse, který ve Francii působil na počátku 20. století. V kategorii Abstrakce a Ilustrace nabízíme široký výběr Matissových plakátů.

Široká nabídka Matissových Plakátů


Plakáty inspirované Matissem

Henri Matisse se proslavil po celém světě pro svůj unikátní cit pro barvu a formu. Naše plakáty s motivy inspirovanými Matissem se vyznačují dekorativními abstraktními tvary, často založenými na jeho papírových a kolážových předlohách. Jeho obrazy, stejně jako mnoho našich plakátů, mají explicitní barevné schéma, ve kterém jsou jasné barvy kombinovány s abstraktními objekty a vytvářejí unikátní a dekorativní expresionismus. Malba podle Matisse je rytmickým uspořádáním čar a barev na rovném povrchu. To je zřetelné na populárních a jedinečných plakátech inspirovaných jeho respektovaným a oceňovaným citem pro barvu a formu.

Příběh za malířem

Henri Matisse se narodil v roce 1869 ve francouzské Le Cateau-Cambrésis. Když mu bylo pouhých 18 let, přestěhoval se do Paříže studovat právo, ale po nemoci začal malovat. O několik let později ho to vedlo ke studiu malby na pařížské Academie Julian, kde studoval u Odilona Redona a Gustava Moreaua. Od počátku 20. století až do své smrti v roce 1954 vytvořil obrazy a umělecká díla, která ho brzy proslavila po celém světě. Na konci své kariéry také pracoval s papírem a koláží, což se díky jeho citu pro barvu a formu také stalo podpisem pro Mattisovské umění.