Dnes až 30% sleva na plakáty
Platí pro objednávky nad 799 Kč.
Výběr filtru
Zavřít
Použít filtr
Barva
Orientace
Filtr
Použít filtr
Pablo Picasso plakáty Plakáty
TO NEJLEPŠÍ Z UMĚNÍ
Pablo Picasso

Pablo Picasso plakáty

Zde najdete pečlivý výběr plakátů s jedinečným uměním inspirovaným španělským umělcem Pablo Picassem, působícím ve Španělsku a Francii během 20. století. Pablo Picasso je mimo jiné známý tím, že vytvořil umělecký směr kubismus a většina nejdražších obrazů světa, které kdy byly prodány v aukci, je podepsána Pablo Picasso.

Plakáty inspirované Pablo Picassem


Uměním inspirovaným Pablo Picassem

Pablo Picasso je celosvětově známý jako mistr malby a nejuniverzálnější osobnost v popředí modernismu. Během svého života byl neuvěřitelně produktivní a vytvořil spoustu umění. Naše plakáty s motivy inspirovanými Picassem se vyznačují dekorativními abstraktními tvary vycházejícími z jeho uměleckého díla. Picasso v průběhu let vystřídal mnoho různých malířských technik a mimo jiné je spolu s Georgesem Braquem považován za tvůrce tzv. kubismu, což byl abstraktní umělecký styl s geometrickými tvary. Jako umělec byl Picasso nejen malířem, ale také sochařem, ilustrátorem, grafikem, divadelním dekoratérem, keramikem a básníkem a mnohými je považován za jednoho z největších všech dob.

Příběh umělce

Pablo Picasso se narodil v Malaze ve Španělsku 25. října 1881. Byl synem José Ruize y Blasca, malíře a profesora umění, a Maríi Picasso y López. Od svého otce se Picasso naučil základy vizuálního umění, jako je figurální kresba a olejomalba. Již v raném mládí ukázal předčasné umělecké umění. Jeho první slavná olejomalba Picador byla namalována v roce 1889. Ve věku deseti let začal Pablo podepisovat své obrazy rodným jménem své matky Picasso. Během let, kdy byl aktivní, se Picasso stal známým pro vytváření kubismu a asambláže. Mezi jeho nejznámější umělecká díla patří obraz Les Demoiselles d’Avignon z roku 1907 a Guernica z roku 1937, který je portrétem německých bombardování Guernice během španělské občanské války. V den svých 90. narozenin byl Picasso poctěn, když bylo osm jeho děl vystaveno v pařížském Louvru na místě, kde dříve stála Mona Lisa Leonarda da Vinciho. Zemřel 8. dubna 1973. Dožil se 92 let.