Dnes až 30% sleva na plakáty
Platí pro objednávky nad 799 Kč.
Výběr filtru
Zavřít
Použít filtr
Barva
Orientace
Filtr
Použít filtr
Bauhaus plakáty Plakáty
TO NEJLEPŠÍ Z UMĚNÍ
Bauhaus

Bauhaus plakáty

Najdete zde pečlivý výběr plakátů s návrhy inspirovanými slavnou německou uměleckou školou Bauhaus. Bauhaus měl velký vliv na moderní umění a architekturu a lze jej považovat za předchůdce funkcionalismu. Umělecká škola působila v letech 1919 až 1933.

Plakáty inspirované Bauhausem


Bauhaus Plakáty – inspirované německou uměleckou školou

Pokud si chcete koupit plakáty Bauhaus, navštivte Gallerix.cz. Najdete zde široký výběr plakátů s motivy inspirovanými nápady a designéry slavné německé umělecké školy. Grafický design a typografie vzniklé v Bauhausu v letech 1919-1933 silně ovlivnily vývoj moderního grafického designu. Bauhaus vnesl do typografie funkcionalismus a vznikl Bauhaus styl typografie a grafického designu. Pro styl bylo typické, že si zakládal na jednoduchosti, postrádal patky a soustředil se na přenos informací. Bauhaus byl počátkem tzv. nové typografie tím, že definoval její základní principy.

Příběh Bauhausu

Bauhaus byla německá škola umění a řemesel, architektury a designu, která působila v letech 1919-1933. Bauhaus měl zásadní vliv na moderní umění a architekturu a je považován za předchůdce funkcionalismu. Bauhaus založil Walter Gropius ve Výmaru v roce 1919. Škola byla v roce 1925 přestěhována do Dessau a v roce 1932 se přesídlila do Berlína. Walter Gropius byl ředitelem školy v letech 1919-1928. Umění a technologie by se spojily do ideálního designu. Gropiovou myšlenkou bylo najít cestu zpět k jednotnému estetickému kulturnímu vyjádření prostřednictvím jednoty uměleckého a řemeslného vzdělání.