Dnes až 30% sleva na plakáty
Platí pro objednávky nad 799 Kč.
Výběr filtru
Zavřít
Použít filtr
Barva
Orientace
Filtr
Použít filtr
Willia Morris plakáty Plakáty
TO NEJLEPŠÍ Z UMĚNÍ
William Morris

Willia Morris plakáty

Zde najdete pečlivý výběr plakátů s jedinečným uměním inspirovaným britským umělcem Williamem Morrisem, působícím v Londýně v 19. století. William Morris byl jednou z předních osobností britského hnutí Arts and Crafts. Mimo jiné je známý jako návrhář krásných vzorů tapet a látek.

Plakáty inspirované Williamem Morrisem


Plakáty inspirované Williamem Morrisem

William Morris se stal známým po celém světě pro své jedinečné a krásné vzory mimo jiné pro tapety a látky. Naše plakáty s motivy inspirovanými Williamem Morrisem se vyznačují dekorativními abstraktními tvary, vycházejícími z jeho vzorů vytvořených pro tapety a látky. William Morris byl britský umělec, designér a autor a vůdčí osobnost britského hnutí Arts and Crafts. Nejznámější je ale jako návrhář krásných vzorů pro tapety a vzorované látky.

Příběh umělce

William Morris se narodil 24. března 1834 ve Walthamstow, Waltham Forest nedaleko Londýna. V roce 1861 spolu s Rossettim, Burne-Jonesem, Madoxem Brownem a Webbem založil společnost Morris, Marshall, Faulkner & Co, která se později stala známou jako Morris & Co. Jejich vzorované látky a tapety se dodnes prodávají s licencí výrobce látek Sanderson & Sons a lze je zakoupit mimo jiné v obchodním domě Liberty v Londýně. William Morris zemřel v roce 1896 ve věku 62 let.