Dnes až 30% sleva na plakáty
Platí pro objednávky nad 799 Kč.
Výběr filtru
Zavřít
Použít filtr
Barva
Orientace
Filtr
Použít filtr
Hilma af Klint plakáty Plakáty
TO NEJLEPŠÍ Z UMĚNÍ
Hilma af Klint

Hilma af Klint plakáty

Najdete zde pečlivý výběr plakátů s jedinečným uměním inspirovaným švédskou malířkou Hilmou af Klint, jednou z průkopnic impresionismu druhé poloviny 19. století. Hilma af Klint je známá svými abstraktními obrazy, o nichž lze říci, že jsou vizuálními reprezentacemi komplexních filozofických myšlenek a duchovních konceptů.

Plakáty inspirované Hilmou af Klint


Plakáty inspirované Hilmou af Klint

Hilma af Klint byla švédská malířka a průkopnice v pracovní malbě. Byla součástí skupiny náboženských umělců nazývaných Pět a kteří pracovali s abstraktním a symbolickým designovým jazykem založeným na inspiraci především teosofií. Její abstraktní malba předznamenala umělce jako Vasilij Kandinskij a Piet Mondrian. Patří k umělcům, kterým se pozornosti a uznání dostalo až dlouho po její smrti.

Umělec Hilma af Klint

Hilma af Klint se narodila 26. října 1862 na zámku Karlberg v Solně ve Stockholmu. Ústředním dílem Hilmy af Klint je série Obrazy pro chrám, kterou vytvořila v letech 1906-1915. Skládají se ze 193 obrazů, rozdělených do řady sérií. Obrazy Hilmy af Klint nejsou jen estetickými uměleckými díly, ale jsou plné symbolů, které lze interpretovat. Obrazy lze interpretovat jako poselství z jiné dimenze nebo jako portály do jiné dimenze.