Dnes až 30% sleva na plakáty
Platí pro objednávky nad 799 Kč.
Výběr filtru
Zavřít
Použít filtr
Barva
Orientace
Filtr
Použít filtr
TO NEJLEPŠÍ Z UMĚNÍ
Krásné tahy štětcem

Akvarelové malby

Akvarel je umělecká forma, která se vyznačuje svou průhledností a lehkostí. Tato technika zahrnuje použití akvarelových barev, což jsou pigmenty rozpuštěné ve vodě, nanesené na speciální papír, který je dostatečně hustý a savý, aby zvládl množství vody. Akvarelové malby se vyznačují schopností zachytit světlo a vytvořit pocit lehkosti a pomíjivosti, díky čemuž je tato technika obzvláště vhodná pro vytváření atmosférických efektů, jako je mlha, obloha a odrazy na vodě.

Plakáty s akvarelem


Akvarel s vrstvami po vrstvách

Umělci oceňují akvarel pro jeho rychleschnoucí vlastnosti a schopnost vytvářet řadu tónů úpravou množství vody. Práce s vrstvou po vrstvě může umělec vytvářet intenzitu a hloubku barev, i když každá jednotlivá vrstva zůstává relativně průhledná. Tato technika vyžaduje určitý stupeň dovednosti a kontroly, protože tekutá povaha akvarelové barvy znamená, že může být obtížné ji opravit, pokud dojde k chybám.

Moderní akvarelové malby

Akvarely se používaly v celé historii, od jemných kaligrafických děl po krajinomalbu a portrétování, a dodnes jsou mezi umělci oblíbené pro svou přenositelnost a jedinečnou krásu, kterou dokážou vytvořit. Malba akvarelem nabízí bezprostřednost a pocit spontánnosti, které může být obtížné dosáhnout neprůhlednějšími malířskými technikami, a její hotové dílo může vyzařovat pocit svěžesti a živosti, který je hluboce přitažlivý.